Marketing na kółkach

przez Jarek (0 komentarzy)

Marketing w branży gastronomii mobilnej

Marketing jest dźwignią handlu – to od tak dawna znane powiedzenie, że aż powoli przestaje się zauważać jego wartość. Czy gdyby faktycznie dobrze przeprowadzona akcja reklamowa odpowiadała za przychody na koniec roku, byłbyś/byłabyś w stanie przeznaczyć na ten cel swój cenny czas jeszcze teraz zanim sezon na dobre się rozkręci?

Nie musisz przejmować się specyfiką branży w której działasz, Ty też możesz wyróżniać się swoją przyczepą gastronomiczną w rzędzie jednakowych na zlocie foodtrucków. Nie wierzysz? Spójrz na rozpoznawalne przykłady w polskim Internecie: kto z nie śmiał się z postów Zakładu Pogrzebowego Bytom na Facebooku? Może przez przypadek, a może przez szczegółowo opracowany plan działania stworzyli wyjątkową reklamę w nietypowej branży, może nawet trudniejszej niż jedzenie na kółkach. Podobnie, bo za pomocą Social Mediów, rozwinęła się polska firma Codetwo z niewielkiej Jeleniej Góry. Gdy ma się pomysł na siebie, a Codetwo mieli tworząc kilkuminutowe filmiki na YouTube, to trzeba go tylko rozwinąć.

I warto zaopatrzyć się w dawkę cierpliwości, gwarantuję że się przyda.

Jak Baza Foodtrucków pomoże Ci wyróżnić się na polskim rynku?

  1. Organizacja wydarzeń. Postaw się w sytuacji pracownika agencji eventowej organizującej imprezę zakładową dla zewnętrznej firmy, który musi zatroszczyć się o catering mobilny dla kilkudziesięciu ludzi. Jak zabrałbyś / zabrałabyś się do szukania potencjalnych kontrahentów? Gdzieś, ktoś, jakiś znajomy miał foodtrucka, więc zadzwonię do niego, bez znajomości rynku, no bo skąd brać takie informacje skoro najlepiej dotychczas działał marketing szeptany. Baza Foodtrucków chce to zmienić. Teraz taka agencja eventowa wchodzi na portal, sortuje foodtrucki według tych które oferują catering w danym mieście, sprawdza ofertę i porównuje wyniki. A właściciel foodtrucka...
  2. ...Nie boi się, że zostanie pominięty. Bo nie ma na to możliwości, skoro oferuje swoje najlepsze specjały i chwali się tym na stronie. Zrób fajne zdjęcie! Pokaż swój zespół i nie bądź nudny. Prawidłowo wypełniony formularz rejestracyjny daje szanse, że taka agencja eventowa od razu zobaczy foodtrucka w akcji, serwowane potrawy i miasto działania (a wkrótce również opinie innych użytkowników). Ale Baza to nie wszystko, bądź widoczny też na
  3. Grupach na Facebooku. Parę razy w miesiącu na najpopularniejszych grupach o tematyce gastronomii mobilnej i jedzeniu na kółkach zobaczyć można posty o poszukiwanych foodtruckach. Zbliża się lato, takich ogłoszeń będzie coraz więcej, a niekiedy nie wiedzieć gdzie szukać - dlatego Facebook wydaje się dobrym rozwiązaniem. Dokładnie to ten sam problem przedstawiony w punkcie pierwszym. Brak wyszukiwarki na polskim rynku zastępuję Facebook. Ale Baza Foodtrucków też się tam udziela! Na grupach piszemy przeważnie zawsze w momentach zmian i nowości na stronie, a na naszej oficjalnej stronie co kilka dni znajdziesz materiały dotyczące prowadzenia biznesu gastronomicznego oraz eventowego, w zależności od branży w której działasz.

Wróć

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 9 plus 3.
nie przegap tego

przez Jacek (0 komentarzy)

Bądź premium

Pakiet VIF (Very Important Foodtruck) daje szereg dodatkowych możliwości, dzięki którym Twój foodtruck stanie się bardziej widoczny w Internecie, a także na Facebooku, czy Instagramie.

przez Jacek (0 komentarzy)

#wspieramgastro

Szybko rozwijająca się fala #wspieramgastro już na zawsze będzie nam się kojarzył z koronawirusem, który opanowała nasz świat na początku 2020 roku. Początki hasztaga sięgają pierwszych dni kwietnia tego roku i w ciągu niecałego miesiąca otagowano tak prawie 3000 zdjęć. I dotknął on także tematu foodtrucków.

przez Jarek (0 komentarzy)

Wyposażenie Foodtrucka, krótka checklista przed otwarciem

Niezbędna checklista przed otwarciem pierwszego Foodtrucka. Tutaj zebraliśmy listę najbardziej potrzebnego wyposażenia każdego debiutującego Foodtrucka. Dodatkowo szanujemy Twój czas, więc przybliżone ceny sprzętu wrzucamy zaraz przy nazwie produktu, żeby można było jeszcze szybciej stworzyć poglądowy budżet.

przez Jarek (0 komentarzy)

Marketing na kółkach

Jak zadbać o klientów będąc właścicielem niewielkiego foodtrucka? I jak dobrze szukać wśród wielu takich samych ofert na rynku gastronomicznym. Nieważne czy szukasz cateringu na dowóz czy otwierasz pierwszą przyczepkę z hot dogami. W tym artykule po krótce opisaliśmy trzy kroki do sworzenia pomysłu na własne "ja".